søndag 24. marts 2019 3. søndag i Fasten Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 

Ved Birgitte Molin. Medvirken af konfirmander

 
tirsdag 26. marts 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 
 
onsdag 27. marts 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 28. marts 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
lørdag 30. marts 2019
14:00 - 17:00 Kvinder møder Kvinder/ Women encounter women
 
 
søndag 31. marts 2019 Midfaste, 4. søndag i Fasten Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 

Ved Birgitte Molin

 
mandag 1. april 2019
17:15 - 18:45 Familieaften
 
 
tirsdag 2. april 2019
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 
19:30 - 21:30 Livgivende Pauser v. Lene Vinkel i Simon Peters Hus
 
 
onsdag 3. april 2019
10:00 - 12:00 Mandeklub. Besøg på Kolding Rådhus
 
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:00 - 20:45 Kim Larsen-gudstjeneste med Kulturrock
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 4. april 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 7. april 2019 Mariæ Bebudelse Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 

Ved Michael Markussen

13:00 - 14:15 Church Service in English
 

By pastor Michael Markussen

 
tirsdag 9. april 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 10. april 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 11. april 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:30 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 14. april 2019 Palmesøndag Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 

Ved Birgitte Molin

12:00 - 14:00 Kirkefrokost
 
 
onsdag 17. april 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 18. april 2019 Skærtorsdag Bibeltekst
19:00 - 20:15 Gudstjeneste
 

Ved Michael Markussen

 
fredag 19. april 2019 Langfredag Bibeltekst
15:00 - 15:00 Gudstjeneste
 

Ved Birgitte Molin

 
søndag 21. april 2019 Påskedag Bibeltekst
10:30 - 11:45 Påske gudstjeneste
 

Michael Markussen

13:00 - 15:00 International Easter Service
 

By pastor Michael Markussen. KIV choir.

14:30 - 16:00 Efter international gudstjeneste er der kaffe og kage
 
 
mandag 22. april 2019 2. Påskedag Bibeltekst
19:00 - 20:15 Enkel aftenandagt
 

Ved Birgitte Molin

 
tirsdag 23. april 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
onsdag 24. april 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 25. april 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
lørdag 27. april 2019
14:00 - 17:00 Kvinder møder Kvinder/ Women encounter women
 
 
søndag 28. april 2019 1. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 

Birgitte Molin

 
onsdag 1. maj 2019
10:00 - 12:00 Mandeklub. Vandretur langs Dalby Mølleå
 
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 2. maj 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 5. maj 2019 2. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 

Ved Michael Markussen

13:00 - 14:00 International gudstjeneste
 

By pastor Michael Markussen

 
mandag 6. maj 2019
17:15 - 18:45 Familieaften
 
 
tirsdag 7. maj 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
19:30 - 21:00 Livgivende Pauser v. Lene Vinkel i Simon Peters Hus
 
 
onsdag 8. maj 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 9. maj 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:30 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
lørdag 11. maj 2019
13:00 - 17:00 Liturgisk pilgrimsvandring fra kirken
 
 
søndag 12. maj 2019 3. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 

Ved Birgitte Molin

 
onsdag 15. maj 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 16. maj 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
fredag 17. maj 2019 Store Bededag Bibeltekst
10:30 - 12:00 Konfirmation for Munkevængets Skole
 
 
lørdag 18. maj 2019
08:45 - 09:45 Konfirmation af v Sct. Michaels Skole
 
10:30 - 11:30 Konfirmation af x Sct. Michaels Skole
 
12:15 - 13:15 Konfirmation af y og z Sct. Michaels Skole
 
 
søndag 19. maj 2019 4. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
12:15 - 15:00 Brunch
 
 
tirsdag 21. maj 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 22. maj 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 21:00 Omkring et flygel
 

Menighed og organist på slap line omkring kirkens flygel.

19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 23. maj 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
lørdag 25. maj 2019
14:00 - 17:00 Kvinder møder Kvinder/ Women encounter women
 
 
søndag 26. maj 2019 5. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste og afslutning af juniorkonfirmander
 
 
mandag 27. maj 2019
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
tirsdag 28. maj 2019
09:00 - 17:00 Sogneudflugt til Fyn
 
 
onsdag 29. maj 2019
10:00 - 11:30 Hverdagsgudstjeneste med forudgående formiddagskaffe
 
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 30. maj 2019 Kristi Himmelfarts Dag Bibeltekst
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
 
søndag 2. juni 2019 6. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
mandag 3. juni 2019
17:15 - 18:45 Familieaften
 
 
tirsdag 4. juni 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
19:30 - 21:30 Livgivende Pauser v. Lene Vinkel i Simon Peters Hus
 
 
onsdag 5. juni 2019
10:00 - 12:00 Mandeklub. Bydelspuljen og Kastanievænget. Afsluttende med en sildemad
 
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 6. juni 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 9. juni 2019 Pinsedag Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 12. juni 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 13. juni 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
16:30 - 18:45 Menighedsrådsmøde
 
 
lørdag 15. juni 2019
09:00 - 17:00 Michael og Elizabeth er på udlfugt med KIC til Kongernes Jelling International M
 
 
søndag 16. juni 2019 Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
12:15 - 15:00 Brunch
 
 
tirsdag 18. juni 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 19. juni 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 20. juni 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
19:30 - 20:30 Koncert
 

Koncert med Kolding International Voices under ledelse af Jeanette Bonde.

 
søndag 23. juni 2019 1. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste med medvirken af Bibelen Live
 
 
onsdag 26. juni 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 27. juni 2019
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 30. juni 2019 2. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 2. juli 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
onsdag 3. juli 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
søndag 7. juli 2019 3. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
14:00 - 15:00 Gudstjeneste i samarbejde med døvemenighed
 
 
onsdag 10. juli 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
søndag 14. juli 2019 4. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 16. juli 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
onsdag 17. juli 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 18. juli 2019
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 21. juli 2019 5. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 24. juli 2019
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
torsdag 25. juli 2019
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 28. juli 2019 6. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 30. juli 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
torsdag 1. august 2019
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 4. august 2019 7. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 7. august 2019
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
torsdag 8. august 2019
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 11. august 2019 8. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
12:00 - 13:00 Fernisering for Bodil Junge. Malerier
 
 
tirsdag 13. august 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
torsdag 15. august 2019
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 18. august 2019 9. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
12:15 - 15:15 Brunch
 
 
tirsdag 20. august 2019
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 21. august 2019
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:00 - 21:00 Omkring et flygel
 

Menighed og organist på slap line omkring kirkens flygel.

 
torsdag 22. august 2019
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
lørdag 24. august 2019
14:00 - 17:00 Kvinder møder kvinder/ Women encounter women
 
 
søndag 25. august 2019 10. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
mandag 26. august 2019
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
tirsdag 27. august 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
onsdag 28. august 2019
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 29. august 2019
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 1. september 2019 11. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
13:00 - 14:15 Gudstjeneste. Kirkens 40 års fødselsdag.
 
14:15 - 16:30 Jubilæumssamvær i menighedslokalerne
 
 
tirsdag 3. september 2019
19:15 - 21:15 Livgivende Pauser v. Lene Vinkel i Simon Peters Hus
 
 
onsdag 4. september 2019
18:30 - 21:15 Alpha
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
søndag 8. september 2019 12. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 10. september 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
onsdag 11. september 2019
18:30 - 21:15 Alpha
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 12. september 2019
18:30 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 15. september 2019 13. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
12:15 - 15:15 Brunch
 
 
onsdag 18. september 2019
18:30 - 21:15 Alpha
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
søndag 22. september 2019 14. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 24. september 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 25. september 2019
18:30 - 21:15 Alpha
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
lørdag 28. september 2019
13:00 - 17:00 Liturgisk pilgrimsvandring fra kirken
 
14:00 - 17:00 Kvinder møder kvinder/ Women encounter women
 
 
søndag 29. september 2019 15. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
mandag 30. september 2019
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
tirsdag 1. oktober 2019
19:15 - 21:15 Livgivende Pauser v. Lene Vinkel i Simon Peters Hus
 
 
onsdag 2. oktober 2019
18:30 - 21:15 Alpha
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
søndag 6. oktober 2019 16. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
12:00 - 13:00 Fernisering for Henrik Amorsen. Tryk
 
 
tirsdag 8. oktober 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
onsdag 9. oktober 2019
18:15 - 21:15 Alpha
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 10. oktober 2019
18:30 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 13. oktober 2019 17. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 16. oktober 2019
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
søndag 20. oktober 2019 18. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
12:15 - 15:15 Brunch
 
 
tirsdag 22. oktober 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 23. oktober 2019
18:15 - 21:15 Alpha
 
19:00 - 21:00 Omkring et flygel
 

Menighed og organist på slap line omkring kirkens flygel.

19:30 - 21:30 Onsdagtræf
 
 
lørdag 26. oktober 2019
11:00 - 18:00 Alpha
 
14:00 - 17:00 Kvinder møder kvinder. Women encounter women
 
 
søndag 27. oktober 2019 19. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
mandag 28. oktober 2019
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
onsdag 30. oktober 2019
18:15 - 21:15 Alpha
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagtræf
 
 
søndag 3. november 2019 20. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 5. november 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
19:15 - 21:15 Livgivende Pauser v. Lene Vinkel i Simon Peters Hus
 
 
onsdag 6. november 2019
18:15 - 21:15 Alpha
 
19:30 - 21:30 Onsdagtræf
 
 
søndag 10. november 2019 21. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 13. november 2019
18:15 - 21:15 Alpha
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagtræf
 
 
torsdag 14. november 2019
18:30 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 17. november 2019 22. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
12:15 - 15:15 Brunch
 
 
tirsdag 19. november 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 20. november 2019
19:30 - 21:30 Onsdagtræf
 
 
søndag 24. november 2019 23. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
mandag 25. november 2019
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
onsdag 27. november 2019
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagtræf
 
 
lørdag 30. november 2019
14:00 - 17:00 Kvinder møder kvinder/ Women encounter women
 
 
søndag 1. december 2019 1. søndag i Advent Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 3. december 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
19:15 - 21:15 Livgivende Pauser v. Lene Vinkel i Simon Peters Hus
 
 
onsdag 4. december 2019
10:00 - 11:30 Hverdagsgudstjeneste med forudgående formiddagskaffe
 
19:30 - 21:30 Onsdagtræf
 
 
torsdag 5. december 2019
16:30 - 18:45 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 8. december 2019 2. søndag i Advent Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 11. december 2019
19:00 - 20:45 Socialgudstjeneste med Luciaoptog
 
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
søndag 15. december 2019 3. søndag i Advent Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
12:15 - 15:15 Brunch
 
 
tirsdag 17. december 2019
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
onsdag 18. december 2019
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
fredag 20. december 2019
08:30 - 09:15 Juleafslutning for Munkevængets skole
 
 
søndag 22. december 2019 4. søndag i Advent Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
mandag 23. december 2019
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
onsdag 25. december 2019 Juledag Bibeltekst
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
søndag 29. december 2019 Julesøndag Bibeltekst
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 31. december 2019 Nytårsaften
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
søndag 5. januar 2020 Søndag efter Nytår
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 8. januar 2020
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
søndag 12. januar 2020 1. søndag efter Hellig tre Konger
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 14. januar 2020
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
søndag 19. januar 2020 2. søndag efter Hellig tre Konger
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 22. januar 2020
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
søndag 26. januar 2020 3. søndag efter Hellig tre Konger
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
mandag 27. januar 2020
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
tirsdag 28. januar 2020
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
søndag 2. februar 2020
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 5. februar 2020
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
søndag 9. februar 2020 Septuagesima
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 11. februar 2020
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
søndag 16. februar 2020 Seksagesima
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 19. februar 2020
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
søndag 23. februar 2020 Fastelavns søndag
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
mandag 24. februar 2020
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
tirsdag 25. februar 2020
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
søndag 1. marts 2020 1. søndag i Fasten
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 4. marts 2020
19:00 - 20:00 Bønnemøde
 
 
søndag 8. marts 2020 2. søndag i Fasten
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 10. marts 2020
10:00 - 12:00 Bamsedamerne
 
 
søndag 15. marts 2020 3. søndag i Fasten
10:30 - 11:30 Gudstjeneste
 
 
onsdag 18. marts 2020
19:00 - 20:00 Bønnemøde