tirsdag 22. august 2017
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 23. august 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 24. august 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
lørdag 26. august 2017
14:00 - 17:00 Kvinder møder kvinder/ Women encounter Women
 
 
søndag 27. august 2017 11. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Birgitte Molin
 
 
mandag 28. august 2017
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
onsdag 30. august 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 31. august 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 3. september 2017 12. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Michael Markussen
 
13:00 - 14:15 Church Service in English
 
 
tirsdag 5. september 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Sigfred Pedersen  ord og toner v/ Lillian Hjorth-Westh

 
onsdag 6. september 2017
10:00 - 12:00 Mandeklub
 
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 7. september 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:45 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 10. september 2017 13. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Birgitte Molin
 
11:45 - 13:30 Fødselsdagsbuffet
 
13:30 - 15:00 Fødselsdagskoncert
 

Fødselsdagskoncert med Kongero

 
tirsdag 12. september 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Jane Austen v/ Karin Vium Fristed

 
onsdag 13. september 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 14. september 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 17. september 2017 14. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Birgitte Molin
 
 
tirsdag 19. september 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Besøg af Marielunds sangskriver-gruppe v/ Rebekka Bondegaard og Trine Hestbech

19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 20. september 2017
10:30 - 11:30 Hverdagsgudstjeneste for Marielund og Ryttermarksvej
 
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 21. september 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 24. september 2017 15. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Michael Markussen med dåb
 
 
mandag 25. september 2017
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
tirsdag 26. september 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Reformationen og dens følger v/ Benjamin König, sogne-og ungdomspræst

 
onsdag 27. september 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 28. september 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
lørdag 30. september 2017
14:00 - 17:00 Kvinder møder kvinder/ Women encounter Women
 
 
søndag 1. oktober 2017 16. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Michael Markussen.
 
13:00 - 14:15 Church Service in English
 
 
mandag 2. oktober 2017
19:30 - 21:00 Hva så Luther?
 

HVA SÅ LUTHER - Koncert i anledning af Reformationsjubilæet

 
tirsdag 3. oktober 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag ledet ved Hanna Bentzen
 

Festen, der forsvandt del 1 v/ Jan Mortensen, sognepræst ved Kristkirken

 
onsdag 4. oktober 2017
10:00 - 12:00 Mandeklub
 
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 5. oktober 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:45 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 8. oktober 2017 17. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Birgitte Molin. Efterfølgende fernisering
 
 
tirsdag 10. oktober 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Festen, der forsvandt del 2 v/ Jan Mortensen, sognepræst ved Kristkirken

 
onsdag 11. oktober 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 12. oktober 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 15. oktober 2017 18. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Michael Markussen med dåb
 
 
onsdag 18. oktober 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 19. oktober 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 22. oktober 2017 19. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Michael Markussen
 
 
tirsdag 24. oktober 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

En syngende reformation v/ Martin Rønkilde, sognepræst ved Sankt Nicolai Kirke

19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 25. oktober 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 26. oktober 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
lørdag 28. oktober 2017
14:00 - 17:00 Kvinder møder kvinder/ Women encounter Women
 
 
søndag 29. oktober 2017 20. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Birgitte Molin
 
 
mandag 30. oktober 2017
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
tirsdag 31. oktober 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Reformationsgudstjeneste på reformationsdagen v/ Birgitte Molin og Ejvind Amorsen

 
onsdag 1. november 2017
10:00 - 12:00 Mandeklub
 
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 21:00 Omkring et flygel
 

Menighed og organist på slap line omkring kirkens flygel

19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 2. november 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:45 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 5. november 2017 Alle helgens dag Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Birgitte Molin
 
13:00 - 14:15 Church Service in English with babtism
 
 
tirsdag 7. november 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

"Hvordan arbejder jeg i Etisk Råd" v/ Lise von Seelen

 
onsdag 8. november 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 9. november 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 12. november 2017 22. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Michael Markussen
 
 
tirsdag 14. november 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

"Hvad fik vi og hvad gi´r vi?" v/ tidl. efterskoleforstander Kristian Lynge

 
onsdag 15. november 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 16. november 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 19. november 2017 23. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste Birgitte Molin
 
 
tirsdag 21. november 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Damaskvæveriet i Kolding v/ Birgitte Dedenroth-Schou

 
onsdag 22. november 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 23. november 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
lørdag 25. november 2017
14:00 - 17:00 Kvinder møder kvinder/ Women encounter Women
 
 
søndag 26. november 2017 Sidste søndag i kirkeåret Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Birgitte Molin
 
 
mandag 27. november 2017
19:00 - 21:00 Fordybelse i den kristne tro
 
 
tirsdag 28. november 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Adventshygge med juleklip- og historier v/ kordegn Hanne Marie Larsen og Birgitte Molin

19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 29. november 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 30. november 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 3. december 2017 1. søndag i Advent Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Michael Markussen
 
16:00 - 17:30 Advent Carols
 

Advent Carols - Julekoncert i KIC

 
tirsdag 5. december 2017
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Juleafslutning v/ Michael Markussen og Ejvind Amorsen

 
onsdag 6. december 2017
10:00 - 12:00 Mandeklub
 
10:30 - 11:15 Hverdagsgudstjeneste for Marielund og Ryttermarksvej
 
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 7. december 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
17:00 - 18:45 Menighedsrådsmøde
 
 
lørdag 9. december 2017
17:00 - 21:00 International Christmas Party International Menighed
 
 
søndag 10. december 2017 2. søndag i Advent Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 12. december 2017
09:30 - 10:30 Julefortælling for de 0-3 årige
 
19:30 - 21:00 Julekoncert
 

Julekoncert med Kolding Bykor

 
onsdag 13. december 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
19:00 - 20:00 Socialgudstjeneste med Luciaoptog ved spejderne
 
19:30 - 21:30 Onsdagstræf
 
 
torsdag 14. december 2017
10:00 - 11:00 Julefortælling for de 3-6 årige
 
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
 
søndag 17. december 2017 3. søndag i Advent Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 20. december 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 21. december 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
 
onsdag 27. december 2017
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 28. december 2017
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
 
søndag 31. december 2017 Julesøndag Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 3. januar 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 4. januar 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:45 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 7. januar 2018 1. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 9. januar 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Bæredygtighed v/ kirkemedarbejder Mikael Jensen

 
onsdag 10. januar 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 11. januar 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 14. januar 2018 2. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 16. januar 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Kolding-kunstnere v/ Ole Holm Larsen

 
onsdag 17. januar 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 18. januar 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 21. januar 2018 3. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 23. januar 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Halvhjernebanden i Sydafrika v/ Søren Berthelsen og Jørgen Meier

19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 24. januar 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 25. januar 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 28. januar 2018 Septuagesima Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste ved Birgitte Molin.
 
 
tirsdag 30. januar 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Børne & ungdomsarbejdet i Værestedet Gademix / Hanna Andresen

 
onsdag 31. januar 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 1. februar 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:45 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 4. februar 2018 Seksagesima Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 6. februar 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

" Fra bonderøv til direktør" - Viljen var tilstede v/ Otto Skak

 
onsdag 7. februar 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 8. februar 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 11. februar 2018 Fastelavns søndag Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 14. februar 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 15. februar 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 18. februar 2018 1. søndag i Fasten Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 20. februar 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Storm P - Alvorlig talt v/ Ole Jørgensen

19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 21. februar 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 22. februar 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 25. februar 2018 2. søndag i Fasten Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 27. februar 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Fællessang af Højskolesangbogen v/ Niels Rebsdorf

 
onsdag 28. februar 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 1. marts 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:45 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 4. marts 2018 3. søndag i Fasten Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 6. marts 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

IT i hverdagen - på godt og ondt v/ kordegn Hanne Marie Larsen

 
onsdag 7. marts 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 8. marts 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 11. marts 2018 Midfaste, 4. søndag i Fasten Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 13. marts 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Bangladesh - land og kirke v/ Elsebeth og Jens Fisher-Nielsen

19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 14. marts 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 15. marts 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 18. marts 2018 Mariæ Bebudelse Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 20. marts 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Påskens forestående højtid v/ Michael Markussen og Ejvind Amorsen

 
onsdag 21. marts 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 22. marts 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 25. marts 2018 Palmesøndag, Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 28. marts 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 29. marts 2018 Skærtorsdag Bibeltekst
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 1. april 2018 Påskedag Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 4. april 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 5. april 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:45 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 8. april 2018 1. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 10. april 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Farveglæde og patchwork v/ Kisser Tømmerup

19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 11. april 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 12. april 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 15. april 2018 2. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 17. april 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Noget omkring Kolding by og by-jubilæet v/ Kamma Poulsen-Hansen

 
onsdag 18. april 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 19. april 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 22. april 2018 3. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 24. april 2018
14:30 - 16:30 Sogneeftermiddag
 

Besøg af café Ellegaard med nordirske, irske og skotske sange og viser V/ Mette og Børge Solkjær

 
onsdag 25. april 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 26. april 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
fredag 27. april 2018 Store Bededag Bibeltekst
10:30 - 11:30 Konfirmation af Munkevængets Skole
 
 
søndag 29. april 2018 4. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 2. maj 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 3. maj 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
18:45 - 21:30 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 6. maj 2018 5. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
mandag 7. maj 2018
19:00 - 21:00 Prædikenværksted
 
 
tirsdag 8. maj 2018
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 9. maj 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 10. maj 2018 Kristi Himmelfarts Dag Bibeltekst
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 13. maj 2018 6. søndag efter Påske Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 16. maj 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 17. maj 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 20. maj 2018 Pinsedag Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 23. maj 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 24. maj 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 27. maj 2018 Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 30. maj 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 31. maj 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 3. juni 2018 1. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
tirsdag 5. juni 2018
19:00 - 21:00 Meditativ Bibellæsning
 
 
onsdag 6. juni 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 7. juni 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
17:00 - 18:45 Menighedsrådsmøde
 
 
søndag 10. juni 2018 2. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 13. juni 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 14. juni 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 17. juni 2018 3. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 20. juni 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 21. juni 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
15:45 - 17:00 Ungdomskor
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 24. juni 2018 4. søndag efter Trinitatis, Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
torsdag 28. juni 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 1. juli 2018 5. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
torsdag 5. juli 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 8. juli 2018 6. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
torsdag 12. juli 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 15. juli 2018 7. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
torsdag 19. juli 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 22. juli 2018 8. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
torsdag 26. juli 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 29. juli 2018 9. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
torsdag 2. august 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 5. august 2018 10. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 8. august 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 9. august 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 12. august 2018 11. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste
 
 
onsdag 15. august 2018
15:30 - 16:30 Juniorkor
 
 
torsdag 16. august 2018
10:00 - 12:00 Formiddagsklubben
 
16:00 - 18:00 Sprogcafé
 
 
søndag 19. august 2018 12. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:30 - 11:45 Gudstjeneste